HİZMETLERİMİZ

Adana Veteriner Muayene

MUAYENE

Kliniğimize ilk geldiğiniz dakikadan itibaren her aşılama ve ziyaretlerde rutin yaptığımız muayene içerisinde göz,kulak ve tırnak temizliği olup palpasyon ile evcil hayvanınızın herhangi bir bölgesinde anomali bir durum olup olmadığı kontrol edilir. Bu durum hem hayvan refahı için önemli olup hem de hayvan sahibinin aklında her hangi bir soru işareti oluşmasının önüne geçmede yardımcı olur.


Adana Veteriner Teşhis Tedavi

TEŞHİS-TEDAVİ

Kliniğimize herhangi bir rahatsızlık veya daha önceden uygulanmış ve uygulanması gereken tedavi için başvurduysanız eğer küçük dostumuz hakkında yeterli bilgiye ulaşana kadar tüm anamnez bilgileri alınır ve hekim tarafından gerekli prognoz belirlendikten sonra teşhis ve tedavi başlar. Tedavi sürecinde minik dostlarımız kliniğimiz adı altında sıkı bir takibe alınıp düzenli olarak muayene ve kontroller altında tutulup iyileşme olup olmadığı takip altına alınır.


Adana Veteriner Koruyucu Hekimlik

KORUYUCU HEKİMLİK

Daha önce bahsettiğimiz üzere koruyucu hekimlik toplumun ve öncelikle hayvanların huzuru ve refahı için çalışan, zoonoz hastalıklarla mücadele eden ve küçük dostlarımızı hastalıklardan korumak için gerekli önlem ve tedbirleri alan kişidir. Kliniğimize giriş yaptığınız andan itibaren minik dostlarınız bize emanet olup hastalıkların önüne geçebilmek adına tüm aşılamların yanı sıra gerekli besin ve gıda takviyeleri ile koruma altına alınır.


Adana Veteriner Aşılama ve Aşı Takibi

AŞILAMA ve AŞI TAKİBİ

Aşılamalar yavrularda ve yetişkinlerde farklılık gösterip atılacak adımlar ona göre izlenmelidir. Veteriner hekim ile ilk defa tanışan yavru bir bireyin ilk aşılamaları sağlık durumunda herhangi bir problem yok ise parazitel mücadele ile başlayıp daha sonra sırası ile zorunlu olan tüm aşı uygulamaları yapılır. Eğer veterinerle ilk defa tanışan yetişkin bir bireyse bu minik dostumuz işte o zaman savaşmamız gereken ilk durum zoonoz bir mücadele olur daha sonra rutin aşılama kontrollerine girilir. Eğer ki başka bir veteriner hekim kontrolü altındaysanız ve bu bizim kliniğimize ilk gelişiniz ise dostumuzun karnesi incelenip yapılan uygulamalar gözden geçirilir. Eksik bir uygulama veya gerekli bir aşılama yapılması gerekli görülürse işte o zaman aşılama işlemi başlar.


Adana Veteriner Ağız ve Diş Sağlığı

AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞI

Ağız ve diş sağlığı kedilerde ekstra önem taşıyan bir olaydır. Kediler diş dökme dönemlerinde yeterli ilgi ve bakımı görmez ise ağız enfeksiyonuna yakalanması çok kolaydır. Peki kedinizin ağzında enfeksiyon olup olmadığını nasıl anlarız derseniz ağızda kötü bir koku ile birlikte diş etlerinde yangı ve irin birikintileri olur kedi ağızında ki yara ve ağrıdan dolayı yemeden içmeden kesilir ve kısa süre içerisinde bitap düşer. Bunu önlemek adına kedi ve köpeklerinizde diş sağlığını dikkate almalısınız. Yemesi gereken kendi ihtiyaçları doğrultusunda ki mamalar ve düzenli aralıklarla dişlerini fırçalaya bilirsiniz. Temizlik ne kadar küçük yaşta başlarsa bu durumu o kadar çabuk benimser ve size ilerde herhangi bir problem yaratmaz eğer ki dişlerini fırçalamanıza izin vermeyen kedi veya köpeğe sahipseniz tülbenti bir parça parmağınıza dolayıp dişlerini temizlemede bir nebzede olsa yardımcı olursunuz. Eğer ki köpeğinizin ve kedinizin dişlerinde ileri derecede tartar oluşumu ve kirlilik söz konusu ise veteriner hekimin gözetimi altında diş temizliği başlar.


Adana Veteriner Laboratuvar Hizmeti

LABORATUVAR HİZMETLERİ

Gelişmekte olan kliniğimizde şuanda mevcut olan cihazlarımız ile verdiğimiz hizmetler; HEMOGRAM Diğer adı ile tam kan sayımı olan bu cihaz işlevsel olarak kanda ki hücreleri saymak ve hesaplamak için kullanılır. Kan değerlerinde her hangi bir sorun olup olmadığı anemi, enfeksiyon veya bazı kanama bozukluklarını görmemizde yarar sağlıyor. Bu sayede minik dostumuza daha sağlıklı teşhis ve tedavi uygulayabiliyoruz. SERUM BİYOKİMYA kan tahlillerinden bir tanesi olup daha çok iç organları hedef alan kapsamlı bir test çeşidir. Tüm evcil dostlarımızın sene de bir defada olsa yaptırması gereken bir testtir. Herhangi bir şekilde test yaptırmamış ve 5 yaşın üzerinde olan hayvanların mutlaka yaptırması gereken kan tahlillerinden bir tanesidir. OKSİYEN KONSANTRATÖRÜ VE NEBULİZATÖR CİHAZI oksijen konsantratörü, soluduğumuz havadaki oksijeni ve nitrojeni, moleküler elek sisteminden geçirerek ayırır, bu sayede tıbbi amaçla kullanılan bu cihaz %90-95 oranında oksijen üretimi sağlar gerek ameliyat sırasında gerekse ameliyat sonrası solunum sıkıntısını ortadan kaldırmak için kullanılan bir cihazdır. Cihaza bağlı olan nebulizatör kısmı ise içerisine kattığınız sıvıyı ses dalgaları veya basınçlı hava ile buhar haline getiren çeviren bir cihazdır. Genellikle solunum yetmezliği, koah, astım vb. vakalarda kullanılır.


Adana Veteriner Cerrahi Oprasyon

CERRAHİ OPERASYON

Tüm medikal tedavilere rağmen sonuç vermeyen vakalarda, iyileştirilemeyen hastalıklarda, yaralanmalarda ve vücuttaki yapı bozukluklarında, ameliyat ile onarılmasını ya da hastalıklı organın kesip çıkarılarak iyileştirmesini hedef alan tıp dalıdır. Kliniğimiz her türlü cerrahi operasyonlarda dostlarımızın yanında olup destek vermektedir.


Adana Veteriner Ortopedi

ORTOPEDİ OPERASYONLARI

Hayvan anatomisinde bulunan kemikler, eklemler, kaslar, kirişler, sinirler gibi hareket etmesini sağlayan uzuvların darbe, düşme veya yaralanma ile ortaya çıkan bozuklukları düzelten bir cerrahi dalıdır. Kliniğimiz ortopedi konusunda kendisini geliştirmek adına gerekli seminerlere katılmış olup minik dostlarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına gerekli adımları atmıştır.


Adana Veteriner Doğum ve Jinekoloji

DOĞUM ve JİNEKOLOJİ

Kedilerde 56 gün köpeklerde ise 63 gün süren hamilelik sürecinin sonunda doğum gerçekleşir. Bu süreç zarfında dostlarımızda bazı fizyolojik ve psikolojik değişimler gözlenebilir. Endişe edilecek bir şey yok çünkü minik dostlarımız artık anneliğe hazırlanıyorlar. Doğum anı geldiğinde sessiz sakin ve steril bir ortam hazırlanıp dostumuzun doğum gerçekleştikten sonra kendisinin ve yavrularının güvende hissedebileceği bir ortam hazırlayıp çok sık rahatsızlık vermeden kontrol altında tutmalıyız. Doğum güç ve sıkıntılı olmaya başladıysa yavrular istenilen süreç zarfında gelmiyorsa veya anne adayı şiddetli sancılar çekiyorsa hemen bir veteriner hekime başvurulmalı. Sezaryen hekim uygun gördüğü takdirde uygulanan bir operasyondur. Önceliğimiz annenin yavrularını normal bir şekilde kendi başına doğum yapmasını sağlamaktır. Eğer bu mümkün değilse operasyona alınmalıdır. Sağlıklı bir doğum ve oluşabilecek tüm risk faktörlerini ortadan kaldırmak için yapılması gereken düzenli jinekolojik bir muayenedir. Minik dostlarımızın yılda bir defa yaptırdığı Jinekolojik muayene sayesinde bazı hastalıkların erken tanısı konulabilir ve tedavi için geç kalmadan yol katledilir. Tüm dostlarımızın yılda en az bir kere jinekolojik muayeneden geçmesi gerekmektedir. Erken tanı hayat kurtarır…


Adana Veteriner Röntgen

RÖNTGEN

Gerek hayvan gerekse insan sağlığında kullanılan en önemli tanı yöntemlerinden birisi olan röntgen dışarıdan gözle göremediğimiz sorunların teşhis ve tanısı için kullanılır. Her doku ve organın kendine has özellikleri vardır. Çekilen film sırasında çıkan siyah-beyaz gölgeler dokularda oluşan hasarlar veya kemiklerde gerçekleşen hasarları gösterir. Hekimin çıkan sonucu çok iyi okuyabilmesi ve değerlendirmesi gerekmektedir. Kliniğimizde bulunan röntgen ile dostlarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz.


Adana Veteriner Yoğun Bakım

YOĞUN BAKIM

Yoğun bakım ünitemizde bulunan oksijen, nem ve ısı ayarı ile birlikte nebulizatör girişi gerekli ilaç uygulamasının yapılmasını sağlar kısacası dostumuzun hayati belirtilerini sürekli ve düzenli olarak kontrol altında tutabilmemize yardımcı olur. Operasyon sonrasında tüm hastalarımız vücut fonksiyonları normale binene kadar yoğun bakım ünitesinde tutulup daha sonra yatışa alınır.


Adana Veteriner Mikrochip Uygulaması

MIKROCHIP UYGULAMASI

Microchip can dostlarımızın kalıcı bir şekilde kimliklendirilmesinde kullanılan çok küçük bir boyuta sahip olup içerisinde 15 haneli bir numara barındırmaktadır ve bu numara yeryüzünde sadece 1 tane bulunur ve buda sizin minik dostunuzdadır. Microchip veteriner hekimimiz tarafından uygulanır. Uygulama aşı uygulaması kadar kolay olup herhangi bir ağrı ya da sızıya neden olmaz. Deri altına implante edilir chipin teknolojisi sayesinde deri altında ki hareketleri minimalize edilir ve böylelikle deri altında hareket edip başka bölgelere göç etmesi engellenir.


Adana Veteriner Pet Pansiyon ve Konaklama

PET PANSİYON ve KONAKLAMA

Tatile veya ziyarete gittiğinizde, evinizde konuklar ağırlamak istediğinizde minik dostumuzun ne olacağını düşünüyorsanız eğer o bize emanet pet pansiyon ve konaklama hizmetimiz ile can dostunuzun günde kaç defa tuvalete çıktığı, kaç öğün yediği ve ne yapmaktan hoşlandığını söylüyorsunuz ve gerisi ile biz ilgileniyoruz. Dilerseniz gün içerisinde yapılacak görüntülü konuşmalar, videolar ve resimler ile can dostunuzun durumunu istediğiniz dakika kontrol edebilirsiniz.


Adana Veteriner Pet Kuaför

PET KUAFÖR

Tıraş ve banyo hizmeti ile dostlarımıza kaliteli hizmet sunmak adına yanınızdayız.


Adana Veteriner Pet Market

PET MARKET

Minik dostlarımız için kaliteli ve onların ihtiyaçlarına uygun mamalar, vitamin desteklerimiz, kaliteli ve garantili pet malzemelerimiz ile hizmet vermekteyiz…