KEDİLERDE AŞILAMA

KEDİLERDE KARMA AŞI : Kedilerde karma aşı 8 haftalıktan itibaren başlayan ve kedileri ölümcül hastalıklara karşı koruyan bir uygulamadır. PCH, panleucopenia ( kedilerde gençlik hastalığı ), calicivirus ( viral solunum yolu enfeksiyonu ), herpesvirus ( üst solunum yolu enfeksiyonu ) karşı koruyan bir uygulamadır.

LEUKOCELL AŞISI : Viral bir hastalık olan bu aşı etkeni feline leukemia virüsüdür. Kısaca kan hücrelerinin oluşumu ile ilgili lenfoid dokularda tümörler oluşturur. Belli bir tedavisi olmayan bu hastalığa karşı kedinizi leukocell aşı uygulaması ile bağışıklık kazandırabilirsiniz.

KUDUZ AŞISI : Kuduz virüsü kedi ve köpeklerde 6 aylıktan sonra aktifleşen bir virüstür. Kuduz yapılması kesinlikle zorunlu kılınan ve toplum sağlığı için risk taşıyan zoonoz bir virüstür. Gerekli önlemler ve tedbirler alınmadığı taktir de iki tarafında hayatını riske atan bu virüs her yıl düzenli aralıklarla tekrarlanması gereken bir aşıdır.

MANTAR AŞISI : Mantar, microsporum canis enfeksiyonun sebep olduğu zoonoz bir hastalıktır. Mantar aşısı hem tedavi hem korunma amaçlı yapılan bir uygulamadır. Yılda bir doz tekrarlanması ile hem kendinizi hem de can dostunuzu bu enfeksiyona karşı korumuş olursunuz.